Дещо з минолого Стебника (2)

Категорія - Події в Україні / місто Стебник / Розділ / Історія міста
8 березня 2014 (субота) 01:58Автор: admin
Дещо з минолого Стебника (2)
Один у другого питаєм,

Навіщо нас мати привела?

Чи для добра? Чи то для зла?

І, не дізнавшись, умираєм,

А покидаємо діла…

Т.Шевченко

 
 

Саме діла людей, їх вчинки та плоди їх праці є предметом вивчення історичної науки. Історію необхідно писати правдивою,якою бгіркою чи солодкою вона не була.Лиш не такою, якою її комусь хотілось би бачити. Недарма ж бо казали древні : «AmicusPlato,sedmagisamicaveritas» (Платон мені дорогий, але істина – дорожча). Писати про історичну правду – річ архіскладна і часом небезпечна. Адже всяк намагається трактувати ту чи іншу подію своєї минувшиниза принципом «Своя сорочка ближча до тіла».

Та як би там не було, найкращим суддею в історії був, є і буде невгамовний час, з вершин якого ми при наявності певних документальнихматеріалів ( а їх. На жаль, так часто не вистачає) можемо оцінити дії наших предків. Пам’ятаймо лишень, що жили вони на тій же грішнійземлі, що й ми. Ними, як і нами, в тій однобічній боротьбі за існування керували цілком природні бажання вижити й продовжити свій рід.

Історія нашої нації трагічна. Ми віками були під чужим гнітом. Щоб краще панувати над нами, зайди тримали нас у невігласності, сіяли поміж нас розбрат та незгоду – як національну, так і релігійну. І залишили їх нам у спадщину по сьогоднішній день. Не знаючи до пуття своєї історії, свого родоводу, ми продовжуємо повторювати ті історичні помилки наших пращурів, котрі завели їх у чужу неволю та злидні.

До нас дійшломало письмових відомостей про минуле Стебника. Однак навіть наявнийскупий матеріал все ж таки дозволяє нам розпочати висвітлення деяких сторінок історії цього прикарпатського міста.

© Авторське право книги Зіновій Дашко 2001р.
© ТзОВ " Вимір " 2001р.
скачать dle 10.3фильмы бесплатно
Поділіться новиною:
Оцініть публікацію:
  • 0
Можна також виділити необхідний текст, з'явиться іконка.
Після натиску на цю іконку буде запропоновано поділитись виділем фрагментом через соціальні мережі
Коментарі до новин:

Для того, щоб залишити коментар на цьому сайті, Вам необхідно авторизуватись.Додати коментар