Як флешка може зламати смартфон ?

Категорія - Події в Україні / місто Стебник
26 березня 2016 (субота) 22:46Автор: Сергійович
Як флешка може зламати смартфон ?

Як флешка може зламати смартфон ?

Як можна влетіти в кругленьку копійочку ?

Як флешка може зламати смартфон ?

 
 

Розповідь буде "задом наперед".


З таким явищем може зустрітись кожен володар смартфону. Виробник MicroSD гарантує до мільйона записів на флеш накопичувач. Теоретично такий накопичувач мав би працювати не менше 5ти років. Також кожен з нас з досвіду знає, що неробоча флешка не бачиться зовсім на жодному пристрої. Зустрічались випадки, коли раптово флешка переставала бачитись і інформація назавжди втрачалась... та зараз розповідь буде не про цей випадок.


Одже флешка буває: робоча або неробоча. Робоча - працює, неробоча - не працює. Я вам відкрию очі на ще один стан носія інформації, який може зламати ваш смартфон. Точніше ламати будете його ви або майстри. Якщо ви не розбираєтесь в таких тонкощах, читайте те що жирним внизу статті і зразу тисніть вгорі на рекламу  winked


Уявіть. Раптово перестає працювати задня камера, з деяким часом фронтальна також дає збій. Через ще деякий час перестає працювати галерея. Запускаємо іншу програму для перегляду файлів і бачимо, що відео та фото на місці, все показується, читається і прослуховується. Значить справа в прошивці? Чи підхопили вірус? Робимо резервне копіювання всіх даних, рятуємо фото та відео. Можна приступати до перепрошивки. Але все це буде даром. Далі встановлять невірний діагноз і почнуть розбирати гаджет, шукати оригінальні прошивки і тоді влетите в копійочку добру.

  

Як флешка може зламати смартфон ?Як флешка може зламати смартфон ?
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виявити справжню причину було не так просто і зайняло це багато часу. Кілька десятків тестів і невтомних досліджень з різними програмами направили на істинний шлях. Вся причина у флешці. Подобриці тестів думаю не зовсім всім цікаві. А от поведінка телефона настільки неадекватна, що залишається лише мріяти чим пошвидше перепрошити смартфон, бо без нього сьогодні ніяк.


Одже виймаю флешку з телефона і вставляю в комп'ютер. На ноутбуці вона бачиться як справна ("робоча"). Копіюю нові файли на флешку, видаляю будь-які старі файли, створюю папки - все працює. Які притензії ? А якщо форматнути - форматнулась. Хм.. Значить справа не в флешці? Витягую з комп'ютера, вставляю в телефон - а на флешці всі файли які були ті й залишились. Тобто нових файлів не добавилось і старі не знищились. Як це розуміти? Повторно копіюю, створюю, видаляю, переміщаю файли - все працює... відключаю/підключаю - знову файли на місці, нічого нового не додалось, нічого старого не знищилось. Містика ?


Пояснити це можна так. Інформація в робочу область флешки записується без проблем. Кожен програміст знає, що при знищенні файлів з інформацією насправді нічого не відбувається, а лише ім'я файлу стає невидимим і при бажанні з допомогою спеціальних програм можна відновити всі файли навіть після форматування. Нові файли свою інформацію записують на нових ділянках пам'яті, а за їх відсутності переписується інформація, що знаходиться в секторі поміченому як "знищені файли".


А вся причина в FAT32 (NTFS). Нагадаю, що "FAT32", "NTFS" ви могли бачити у вікні форматування диска/флешки. Це ділянка пам'яті, в яку записуються лише імена файлів і координати реального розташування інформації файлу на тому ж носії. Ймовірно в цю ділянку пам'яті було записано максимальну кількість разів і тепер певна ділянка пам'яті працює справно доти, поки подається живлення на флеш носій. Саме тому будь-хто і навіть людина з досвідом продіагностує її і скаже що флешка цілком робоча. Але підключивши її в свій телефон чи планшет ви можете спустошити свій гаманець на пошуки несправностей у вашому гаджеті, особливо, якщо накопичувач в ньому знаходився дуже давно, підозри будуть падати на нещодавно встановлені додатки, а причина може початись з нібито заїдання музики у ВК, причому якись один трек, на який ви не звернете особливої уваги, бо спишете на збій мережі WiFi чи 3G.

 

Не пам'ятаю чи пів року флешка відпрацювала... На щастя MicroSD можна купити іншу. А якщо б інтегрована пам'ять б такий сюрприз викинула, то наворочений девайс перетворився б в непотріб. Тому варто зберігати всю інформацію лише на зовнішню пам'ять заради довшого життя смартфону.

 

Андрій Клінов

скачать dle 10.3фильмы бесплатно
Поділіться новиною:
Оцініть публікацію:
  • 100
Можна також виділити необхідний текст, з'явиться іконка.
Після натиску на цю іконку буде запропоновано поділитись виділем фрагментом через соціальні мережі
Коментарі до новин:

Для того, щоб залишити коментар на цьому сайті, Вам необхідно авторизуватись.Додати коментар