Індивідуальному опаленню в Стебнику бути! Не підписуйте жодних договорів.

Категорія - місто Стебник / Воля громади / Поважні справи / Інтерв'ю
20 березня 2015 (п’ятниця) 12:08Автор: admin
Індивідуальному опаленню в Стебнику бути! Не підписуйте жодних договорів.
Індивідуальному опаленню в Стебнику бути! Не підписуйте жодних договорів.

5 березня 2015 року громада міста Стебник у Львові виграла судовий процес стосовно індивідуального опалення. Львівським апеляційним адміністративним судом було визнано й підтверджено правильність постанови Дрогобицького міського районного суду та рішень Стебницької міської ради стосовно індивідуального опалення.

Деталі цього інциденту з’ясовуємо в юриста, активіста «Воля Громади», Тараса Остап’юка, котрий представляв інтереси Стебницької міськради в суді.

Тарасе, ви працюєте юристом ТзОВ «Сапсан» і представляєте інтереси Стебницької міської ради у судах за сумісництвом?

- Відстоювання інтересів Стебницької міської ради – це разове явище і, я не є працівником в Стебницькій міській раді ні за сумісництвом, ні в будь-якій іншій формі. Насправді, в цьому судовому процесі я представляв інтереси громади Стебника. Інтереси тих людей, які зробили індивідуальне опалення та тих, які мають намір зробити це у 2015році і в наступних роках.

У чому полягає цінність виграної справи? Яке значення має ця апеляція?

- Скажу так:

Була під загрозою вся робота, що проводилася по індивідуальному опаленню впродовж періоду весна-літо-осінь 2014 року. Позивач (працівник тепломережі) звернувся до суду із проханням скасувати рішення Стебницької міської ради, згідно з яким створювалася комісія, визначався порядок надання дозволів на проведення індивідуального опалення. Спрогнозувати всі наслідки програшу цього судового процесу не беруся, бо завдання було максимум – вигравати. Можу скажи одне точно: якщо б апеляційний суд задовольнив вимоги позивача-апелянта та скасував рішення міськради м. Стебник, то у 2015 році жоден житель Стебника не зміг би легально провести індивідуальне опалення. Крім того, постало б питання повороту виконання рішення ради, тобто все б мало відкрутитися назад – могли б скасувуватись рішення комісії, дозвола. Це, у свою чергу, дозволило б тепломережі оскаржувати в суді акти відключення центрального опалення стебничанами. Але чи пішло б на це тепломережа – невідомо.

Ви маєте на увазі, що в разі програшу даного суду, людей змусили б знімати системи індивідуального опалення і встановлювати центральне?

- Ні! Питання демонтажу індивідуального опалення ніхто б не піднімав, оскільки це не вигідно тепломережі. Але тепломережа мала уже підстави добиватися того щоб нараховувати плату за центральне опалення тим, хто від нього від’єднався у 2014році, бо правомірність їх дозволів була б уже під сумнівом. Фактично людина мала б платити за те, чим не користується, що було в Стебнику з опаленням на протязі багатьох років. Невідомо, чи скористалося б цим представництво тепломережі, але й не виключено, що ні.

Не факт, що рішення апеляційної інстанції уже кінцеве, оскільки позивач має право оскаржити його в Києві. Чи це виключено?

- Згідно чинного законодавства України, позивач має повне право звертатися зі скаргою до Вищого адміністративного суду України. Але, думаю, не скористається ним. По-перше, довести щось у Києві буде ще складніше. А, по-друге, позивач уже й так поніс чималі затрати на юристів, довіреності, дорогу…

А як стосовно вас? Стебницька міська рада оплачує вашу роботу, відшкодовує затрати, скажімо, на ту ж таки дорогу?

- Добре, що не оплачує! Бо, переконаний, отримував би четверть від суми, яку на мої послуги списували б з бюджету. Щодо проїзду в суди, то всі затрати покривають активісти «Воля Громади». Був випадок, коли Стебницька міська рада оплачувала послуги адвоката. Депутати повідбирали в людей городи на вул. В.Великого та зареєстрували відібрані земельні ділянки на своїх родичів. Саме тоді інтереси міськради на суді представляв найманий адвокат.

А хіба в Стебницькій міській раді немає юриста?!

- Так, є. Але… На засіданні комісії з видачі дозволів юрисконсульт Стебницької міськради заявив, що вся наша робота, комісії по наданню дозволів, є незаконною. Не виключено, що вона викинула б щось подібне і в суді. В січні поточного року вже звучало питання про скорочення цього юрисконсульта разом із посадою.

Якими аргументами керувався суд, приймаючи рішення про відмову представництву тепломережі у задоволенні позову?

- Тут все просто. Суд відмовив на тій підставі, що оскаржуване рішення Стебницької міської ради жодним чином не порушує законні права та інтереси позивача. Це було не складно довести. Можна сказати, що хлопці з тепломережі самі себе перехитрили. Якщо б вони звернулося в суд від імені ДКП «Стебниктеплокомуненерго» з тими ж вимогами, це відкрило б їм певні перспективи. Та справа в тому, що вони просто не наважилися це зробити в той час. Особисто я думаю, що керівництво тепломережі вважає його, це комунальне підприємство, не власністю стебничан, а своєю приватною фірмою.

Як так склалося, що у Стебнику лише з 2014 році почали дозволяти проведення індивідуального опалення? У сусідніх містах це вже давно звичне явище…

- Сильна тепломережа і слабка міська влада. Пригадую, на одній із сесій міської ради мера міста, Пецюха Василя Федоровича, відкрито питали: «Скажіть, чи то ви керуєте Лабовкою, чи Лабовка керує вами?». Навіть в складі комісії була присутня «п’ята колона тепломережі», яка нібито відстоює інтереси людей, але у спірних ситуаціях вперто відстоює позицію тепломережі. Один із членів комісії дуже люб’язно вручав людям дозволи на руки, в той час, як в роботі комісії усіляко намагався ускладнити процедуру: то заявляв, що проекти на відключення від мереж центрального опалення є обов’язкові і повинні робитися і стебничанами, то наполягав, що акти відключення від центрального опалення мають складатися лише за умови встановлення індивідуального опалення… Щоб описати всі палиці, котрі вставлялися в колеса людям, слів бракує. Знає той, хто через це пройшов. Якби люди не піднялися, то нічого не змінилося б і донині. Питання могли заговорити, закрутити, підвести до політичного висновку про неправомірність дій, чи ще під будь-яким приводом зірвати. Що й робилося впродовж попередніх років. І тому, коли міський голова звітує про роботу проведену з питань індивідуального опалення, то це в моїй уяві звучить подібно до того, як би зараз Яценюк і Кличко заявили, що вони прогнали Януковича з України.

З ваших слів зрозуміло, що стебничанам у 2015 році відкрита дорога до індивідуального опалення?

- Так. Немає жодних підстав для того, щоб комісія не засідала, дозволи не видавалися, чи акти не затверджувалися… Хоча невідомо, що там ще понавидумують працівники тепломережі. Скарги в суди та прокуратури закінчилися. Зараз вони розносять людям якісь договори на підпис. Кожен, хто підписав цей договір і захоче відключатися від центрального опалення, буде змушений отримувати технічні умови не в ОСББ, а в тепломережі. А це теж пастка, свого роду. В технічних умовах вони можуть понавигадувати таких вимог, які виконати буде просто нереально. Поживемо – побачимо. Стосовно мешканців міста, які вже від’єдналася від центрального опалення, вони можуть полегшено зітхнути, бо їхньому індивідуальному опаленню вже нічого не загрожує!

Користуючись нагодою, щиро дякую всім Стебничанам, котрі приєдналися до боротьби за індивідуальне опалення в нашому місті та Богдану Матківському!!!


Олена Суслова, журналіст CZC

скачать dle 10.3фильмы бесплатно
Поділіться новиною:
Оцініть публікацію:
  • 100
Можна також виділити необхідний текст, з'явиться іконка.
Після натиску на цю іконку буде запропоновано поділитись виділем фрагментом через соціальні мережі
Коментарі до новин:

Для того, щоб залишити коментар на цьому сайті, Вам необхідно авторизуватись.Додати коментар