Махінації із землею Стебника тривають…

Махінації із землею Стебника тривають…

 

Махінації із землею Стебника тривають…

  

На черговій сесії Стебницької міської ради, 16 січня 2015 року, увагу активістів «Воля Громади» привернуло питання продажу земельної ділянки в м. Стебник. Нами було відправлено низку запитів до Стебницької міської ради. Ознайомлення з інформацією, яку надало керівництво міста, просто шокувало. Думаю, ви теж будете вражені.

 

Кажуть, що атака – це найкраща оборона. Може, тому чиновники на критику про корупцію, бездіяльність та безгосподарність не зовсім чемно вимагають: «Дайте факти!» «Де ваші докази» і т.д.

 

Отже, подаю факти.

 

Майже рік тому Стебницька міська рада надала в оренду одному із жителів Стебника земельну ділянку, площею 33 квадратні метри, для обслуговування магазину. Адреса орендованої землі – м.Стебник, вул.М.Грушевського, 14б.

 

Згідно договору оренди землі, орендар зобов'язувався регулярно сплачувати Стебницькій громаді 1483,87 гривень в рік, або 123,65 гривень в місяць. Сума невелика, але стабільна. Договір оренди був укладений терміном на 3 роки, з можливістю продовження. Це, як-не-як, дохід в міський бюджет. Розмір платежів щороку мав проходити індексацію, а значить падіння гривні на вартість оренди ніяк не впливало.

Махінації із землею Стебника тривають…Махінації із землею Стебника тривають…Махінації із землею Стебника тривають…Махінації із землею Стебника тривають…Махінації із землею Стебника тривають…Махінації із землею Стебника тривають…

 

 

 

 

 

 

Проте такий регулярний прибуток Стебницькій міській раді, вочевидь, був ні до чого. На сесії, яка проводилася 12 червня 2014 року, було прийнято рішення № 583 про включення орендованої земельної ділянки в перелік земель для продажу у приватну власність. На згаданій сесії були присутні 24 обранці-депутати. Подаю поіменний список:

 

Махінації із землею Стебника тривають…

Асафат Богдан Іванович, Беднарчик Наталія Миронівна, Білас Роман Львович, Бодачевський Олександр Прокопович, Броницький Роман Зіновійович, Василишин Ірина Ярославівна, Галяк Анастастасія Михайлівна, Дмитрів Володимир Зіновійович, Івасівка Роман Андрійович, Карабан Василь Миколайович, Олійник Денис Сергійович, Павлічко Роман Дмитрович, Пецюх Ярослав Васильович, Пукало Андрій Романович, Пуківський Мирослав Євгенович, Ранівський Микола Миколайович, Савчин Мирослав Миколайович, Стародуб Вікторія Леонідівна, Тюска Андрій Анатолійович, Фіц Ярослав Романович.

 

 

Махінації із землею Стебника тривають…

Згідно чинного законодавства України, прийняття рішення про продаж землі вимагає проведення експертної оцінки земельної ділянки незалежною організацію, яка має відповідні дозволи на проведення такої оцінки.

 

 

З цією метою 07 листопада 2014р. Міський голова Василь Пецюх підписує договір із ПП «Експерт» (Оцінювач) № 3-11 на проведення. У договорі зазначалося, цитую: «Оцінювач бере на себе зобов’язання виконати роботи по проведенню незалежної оцінки земельної ділянки, площею 33м.кв., що знаходиться за адресою: м. Стебник, вул. М. Грушевського, 14б». Згідно договору, Виконавчий комітет Стебницької міської ради (Замовник) зобов’язується оплатити Оцінювачу вартість робіт у розмірі 2070 гривень впродовж 10 календарних днів з моменту підписання рахунку та оформлення акту приймання-передачі робіт.

Махінації із землею Стебника тривають…Махінації із землею Стебника тривають…

10 листопада 2014р. оцінювач склав Висновок про вартість експертної грошової оцінки вказаної земельної ділянки та оцінив її в 1600 гривень, тобто 48,48 гривень за 1 метр квадратний. Дата оцінки подана станом на 30 вересня 2014р. за курсом НБУ - 1294,92 за 100 доларів США. Важливим є той факт, що у цьому висновку чорним по білому написано: "Власник земельної ділянки - Територіальна громада міста Стебника, в особі Стебницької міської ради”, тобто СТЕБНИЧАНИ.

 Махінації із землею Стебника тривають…

 Коментувати вартість землі не беруся, бо не являюсь експертом з оцінки землі. Але дозволю собі зазначити: на вартість земельної ділянки суттєво впливають її розмір, функціональне призначення та місцерозташування. Скажімо, у місті Дрогобич вартість земельної ділянки невеликих розмірів за 1м.кв. у 2014 році визначалася і затверджувалася по-різному. Наводжу приклади з рішень Дрогобицької міської ради № 1453 від 17.12.2014р.:

  • 255,53грн. за 1м.кв., м. Дрогобич, Площа Злуки, 5/1 (недалеко від вокзалу). Земля для магазину;
  • 191,87 грн. за 1м.кв., м. Дрогобич, вул. Л.Українки, 11а. Земля для комерційного призначення.

Рішення Дрогобицької міської ради № 1413 від 29.10.2014р.:

  • 251,31 грн. за 1м.кв., м. Дрогобич, вул. П.Орлика, 18а/3. Земля для обслуговування будівлі;
  • 226,00 грн. за 1м.кв., м. Дрогобич, вул. В. Винниченка, 3а/1. Земля для обслуговування годинникової майстерні.

Обрані громадою депутати Стебницької міської ради, на чолі з міським головою - В. Пецюхом, повернули все на свій лад і вирішили, що 48,48 грн. за 1м.кв. стебницької землі є цілком достатньо. У прийнятому рішенні №657 від 16 січня 2015року затверджено, що земельна ділянка площею 33м.кв. за адресою: м. Стебник, вул. М. Грушевського, 14Б м. переходить у власність фізичної особи. Вартість земельної ділянки – 1600 гривень, або 48,48грн за 1м.кв.

 Махінації із землею Стебника тривають…

Цікаво, чи погодився б хоч один із депутатів, котрий голосував за прийняття цього негосподарського рішення, продати свою землю за такі гроші?

 

Згідно списку, 16 січня 2015 року на сесію Стебницької міської ради з'явилися 24 депутати, які й вирішували питання продажу землі. А саме: Асафат Богдан Іванович, Беднарчик Наталія Миронівна, Білас Роман Львович, Бодачевський Олександр Прокопович, Бохняк Петро Григорович, Броницький Роман Зіновійович, Василишин Ірина Ярославівна, Галяк Анастасія Михайлівна, Гнат Андрій Володимирович, Дмитрів Володимир Зіновійович, Івасівка Роман Андрійович, Івасівка Юрій Орестович, Карабан Василь Миколайович, Марчук Галина Григорівна, Мисько Петро Йосипович, Олійник Денис Сергійович, Павлічко Роман Дмитрович, Пецюх Ярослав Васильович, Пуківський Мирослав Євгенович, Ранівський Микола Миколайович, Стародуб Вікторія Леонідівна, Тюска Андрій Анатолійович, Фіц Ярослав Романович.

 Махінації із землею Стебника тривають…

Момент голосування зафіксований мною на відео.

 

До і після голосування...

 

Жоден депутат не поцікавився, чому земля продається за такою смішною ціною. Абсолютно всі присутні в сесійній залі на момент голосування забули про інфляцію гривні. Єдиний, хто подав голос, – Бохняк П. Г., але тільки для того, щоб з'ясувати, чи не зачіпають ця продажа землі його власних інтересів, а саме: чи накладається земельна ділянка, що продається, на землю, яка перебуває у його користуванні. Депутат Ранівський М. М. всіляко намагався переконати депутата Бохняка П.Г. в необхідності прийняття даного рішення. В кінцевому результаті Бохняк П.Г. таки не проголосував за це рішення, але, напевно, не через тверде відстоювання інтересів громади. Все просто: його новий сусід матиме вже привласнену землю, а, отже, потенційні суперечки про добросусідство вирішувати стане важче. Відеокамера чітко зафіксувала тих депутатів, котрі підтримали рішення про продаж землі: Стародуб Вікторія Леонідівна, Тюска Андрій Анатолійович, Олійник Денис Сергійович, Павлічко Роман Дмитрович, Ранівський Микола Миколайович, Дмитрів Володимир Зіновійович, Асафат Богдан Іванович. Для прийняття рішення необхідно 19 голосів. На сесії, як уже зазначалося, були зареєстровані 24 депутати. Четверо із присутніх не проголосували за таке рішення (Галяк А.М., Бохняк П.Г., Пецюх Я.В., Івасівка Р.А.), міський голова, Пецюх В. Ф., утримався, а депутат Фіц Я.Р. вийшов із сесійної зали ще до початку голосування і не був присутній на момент голосування. Сам собою напрошується висновок, що решта присутніх депутатів таки проголосували за продаж землі.

 

Цікавим є і той факт, що В. Пецюх, показово утримався від голосування. При цьому він спокійно і без докорів сумління підписував договір про проведення експертної оцінки землі, поставив свій підпис також і під рішенням про внесення земельної ділянки в перелік земель для продажу, ну і, звичайно ж, не відмовився підписати рішення про сам продаж зазначеної земельної ділянки. Тобто мер всіляко сприяв такому негосподарському поводженню із землею стебничан, але демонстративно захотів бути «чистеньким» – "ці руки нічого такого не робили”. Під час заслуховування рішення міський голова тримав руку біля рота: може, приховував потоки радості від того, що все так легко пішло, а, може, боявся сказати щось зайве. Бо кожна свідома людина розуміє – відбулася махінація із землею.

 

Висновки-наслідки:

 

1.Проведення експертної оцінки земельної ділянки коштувало міському бюджету значно більшу суму (2070 грн.), аніж вартість самої землі (1600 грн.). В результаті, від продажу земельної ділянки, площею 33м.кв., на вул. М. Грушевського, Стебницька міська рада виручила аж мінус 470 гривень. Тобто, цим продажем міському бюджету було нанесено матеріальний збиток у розмірі 470 гривень.

 

2.На час проведення незалежної експертної оцінки земельної ділянки (30 вересня 2014р.) курс НБУ становив 1294,92 грн. за 100 доларів. Договір купівлі-продажу землі було укладено 03 лютого 2015 року. На той час курс НБУ виріс до 1624, 15грн. за 100 доларів, і це лише офіційний курс НБУ!!! Вже навіть при такому розкладі, вартість проданої земельної ділянки знецінена в 1,25 раза.

 

3. До міського бюджету більше не буде поступати орендна плата за експлуатацію земельної ділянки на вул. Грушевського, 14б, у м. Стебник. Натомість бюджет міста буде "збагачуватися” за рахунок земельного податку, що поступатиме від уже власника землі. Земельний податок становить 10,31грн в місяць, що у 12 разів менше за вартість оплати оренди.

 

Міркування:

 

1.Твердо переконаний, що ані міський голова, В. Пецюх, ані жоден з депутатів, серед яких є, до речі, багато підприємців, не позбиткувалися б так зі свого власного майна. В такому випадку вони і рахувати вміють, і за курсом гривні слідкують. Кожен з депутатів прекрасно знає істинну вартість землі в Стебнику і аж ніяк не "подарував” би власну земельну ділянку, оцінивши її в 48,48грн. за 1м.кв. Чому тоді таке недбайливе поводження із майном громади? Може, є якісь додаткові стимули, про які людям знати не треба, і які не зафіксовані документально?

 

2.Територіальна громада наділила депутатів та міського голову правом представляти її інтереси і приймати від її імені рішення. Чи зафіксовано на відео хоча б натяк на те, що депутати під час прийняття цього збиткового рішення представляли інтереси громади, або хоча б згадали про громаду?

 

3.Аналізована ситуація із приватизацією землі свідчить про те, що депутати, спільно із мером, м'яко кажучи, давно зрадили своїх виборців – усіх стебничан.

 

4.Такий підхід урядовців до роботи розставляє багато крапок над і. Стає зрозуміло, чому місто погрузло в тоннах сміття, чому дороги в такому гнітючому стані, чому так живемо…

 

5.Стебницька земля – це окупована Пецями територія. Звідси й випливає така низька її оцінка.

 

Люди, мешканці Стебника! Запитайте врешті своїх красномовних і багатообіцяючих депутатів, на чолі з міським головою: чому приймаються такі шахрайські рішення? Чому вони голосують за такі збиткові для народу схеми? Чому ніхто навіть пальцем не поворухнув, аби цей продаж-афера не відбувся? Чому ніхто не зупинив чергову земельну махінацію?

 

Не дозволяйте і далі замилювати собі очі, поясненнями на зразок:

 

"Ми діяли відповідно до чинного законодавства. Ніяк не порушили Земельний кодекс України. Ну, трохи забули ст. 10 ЗУ «Про місцеве самоврядування», у якій говориться, що "сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах (!!!) функції і повноваження місцевого самоврядування”. Забути – це ж не злочин!”

 

А хто змушує депутатів голосувати за такі махінації? І, взагалі, де написано, що те, чи інше рішення, мусить бути обов'язково прийняте?

 

Поширеним у депутатському колі є виправдання: "Мене там не було, я нічого не знав, моя хата скраю!”

 

Обов'язок депутата – бути у сесійній залі і знати, за що голосує сам, і, за що голосують його колеги-депутати!

 

За цим всіммали слідкувати працівники Стебницької міської ради – Ні, це є наймані працівники, які роблять те, що їм наказують зверху.

 

Найпоширеніше окозамилювання – це спустити всіх собак на людину, яка говорить правду. Треба просто з ніг до голови облити її брудом. Такий технічний спосіб, що допомагає втекти від відповідальності, має широку популярність серед політиків та чиновників. Передбачаю такі дії у свою адресу. Тому кажу наперед. Я не рвуся в політику, не маю на меті стати мером Стебника, не являюся людиною Льовочкіна. Я навіть не агент Кремля чи Пентагону. Не повірите, але не я стріляв у Президента США, Джона Кеннеді, і не я підсунув отруту Вікторові Ющенку…

 

Тарас Остап’юк, активіст «Воля Громади»

 


скачать dle 10.3фильмы бесплатно
Поділіться новиною:
Оцініть публікацію:
  • 100
Можна також виділити необхідний текст, з'явиться іконка.
Після натиску на цю іконку буде запропоновано поділитись виділем фрагментом через соціальні мережі
Коментарі до новин:

Написав: oksana 2 квітня 2015 02:05 Користувач offline
"Найпоширеніше окозамилювання – це спустити всіх собак на людину, яка говорить правду. Треба просто з ніг до голови облити її брудом." - саме так "Воля громади" поступає з директором теплоенерго Лабовкою, мером Пецюхом, депутататами та іншими.

Для того, щоб залишити коментар на цьому сайті, Вам необхідно авторизуватись.Додати коментар