У Дрогобицькому районі пропонують зменшити кількість сільрад з 47 до 21

Категорія - Події в Україні
4 квітня 2015 (субота) 21:02Автор: admin
У Дрогобицькому районі пропонують зменшити кількість сільрад з 47 до 21
У Дрогобицькому районі замість 47 нині діючих сільських рад оптимально могло б бути до 21-ї самоврядної територіальної одиниці, враховуючи всі аспекти їхньої життєздатності та зручності для населення.

Таку пропозицію внесено сьогодні, 3 квітня, на засіданні розширеної районної робочої групи з питань децентралізації влади та адміністративної реформи.

Керівник Бориславського відділення ОДПІ Віталій Скоропад та керівник управління Держказначейства Оксана Куцик повідомили, що сьогодні самотужки наповнювати свої бюджети можуть лише 10 із 47-ми сільських, селищних рад, а чотирьом постійно бракує коштів навіть для виплати заробітної плати своїм працівникам.

Більш детально на досвіді проведеної адмінреформи у Польщі зупинився депутат районної ради, голова бюджетної комісії Михайло Кравець. Він, зокрема, наголосив, що адмінреформа — це лише перший крок, паралельно з яким повинні іти реформи охорони здоров'я, освіти, соціального, цивільного захисту, податкової, фінансової, земельної сфер тощо. Потрібно мати чітку модель і мету реформи, а також зрозуміло виписаний розподіл функцій — хто чим займається і за що відповідає.

"Наші західні сусіди протягом реформування також робили помилки, які поступово виправляли", - констатував Михайло Кравець. На його думку, об'єднання бідних громад нічого не дасть, в сумі вони багатшими не стануть.

Після жвавого обговорення присутні сформулювали декілька висновків.

Перше, це те, що приєднання сільських громад до міст є абсолютно неприпустимим. Адмінреформа потрібна однозначно, але вона має бути зрозуміла суспільству Друге — має бути напрацьована оптимальна модель, щоб суспільство розуміло, для чого проводиться реформа і який вона матиме результат. Це дозволить уникнути протестів та розхитування ситуації в країні. І ще один висновок — втілюючи закордонні моделі, потрібно орієнтуватися на українські реалії та особливості.

Перший заступник голови РДА Степан Рудницький запропоновував членам робочої групи до наступного зібрання підготувати свої пропозиції стосовно кожної з галузей, у яких вони працюють.

Посилання на джерело
*.czc.com.ua не несе відповідальність за зміст розміщеної інформації.
скачать dle 10.3фильмы бесплатно
Поділіться новиною:
Оцініть публікацію:
Можна також виділити необхідний текст, з'явиться іконка.
Після натиску на цю іконку буде запропоновано поділитись виділем фрагментом через соціальні мережі
Коментарі до новин:

Для того, щоб залишити коментар на цьому сайті, Вам необхідно авторизуватись.Додати коментар