У Трускавці в маршрутках перевозять лише по два пільгових пасажири – люди обурені

Категорія - Події в Україні
31 березня 2015 (вівторок) 21:02Автор: admin
У Трускавці в маршрутках перевозять лише по два пільгових пасажири – люди обурені
Чому тільки два пенсіонери мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті? Це питання стало чи не найпопулярнішим у трускавецьких маршрутках. Літні люди скаржаться, а водії - оправдовуються.

Пільговики не стримують обурення: з водіями конфліктують ледь не щодня. Адже часто-густо чують одне: у мене уже є два пенсіонери у салоні. У водіїв своя правда: мовляв, таку вказівку отримали від керівників свого підприємства і чинять так, як того вимагає роботодавець.

За словами заступника міського голови Ігоря Паньківа, влада міста ніяких вказівок не давала і жодних розпоряджень не існує. Більше того, відповідно до рішення виконкому від 29 квітня 2014 року щодо погодження вартості проїзду, водії зобов'язані в автобусі, де більше 30 сидячих місць, перевозити безкоштовно не менше шести осіб, які мають пільги. Якщо є більше пільговиків, то вони також можуть їхати безкоштовно, щоправда, для них не передбачені сидячі місця.

"Водії, які дозволяють лише двом пенсіонерам скористатися своїми пільгами, є недобросовісними, - так прокоментував ситуацію директор КП "АТП" Тарас Кучманич. - Ми намагаємось контролювати ситуацію і у випадку виявлення таких порушень робимо попередження про розірвання договору з перевізниками, адже вони, підписавши угоду з виконавчим комітетом, погодились на виконання задекларованих у цьому документі умов щодо кількості перевезення пасажирів пільгових категорій".

У міській раді пенсіонерам рекомендують відстоювати своє право на безкоштовний переїзд. У такий спосіб мешканці похилого віку зекономлять власні кошти, побережуть нерви та навіть перевізника покарають. А звертатись варто в "Укртрансінспекцію", фахівці цієї інстанції здійснюють нагляд та контроль за діяльністю підприємств, які займаються пасажирськими та вантажними перевезеннями. За відмову у пільговому перевезенні передбачений штраф у розмірі 170 грн. та адміністративна відповідальність перевізника. Для цього скривджений пасажир має звернутися з заявою в "Укртрансінспекцію" і довести факт відмови йому у пільговому перевезенні.

Щоправда, чи сплатить перевізник штраф - питання поки відкрите. Адже на рівні Кабміну відбулись зміни, які сприяють перевізникам у порушенні норм законодавства. За словами директора міського автотранспортного підприємства Тараса Кучманича, урядом накладено мораторій на здійснення перевірок. І коли він, як керівник, звертається з листом про виявлені порушення до "Укртрансінспекції", то чиновники інспекції відписують, що керуючись змінами до бюджету про тимчасовий мораторій на здійснення перевірок, притягнення до відповідальності даного перевізника не є можливим.

"Держава на рівні Кабміну спонукала перевізників займатись обмеженнями кількості пасажирів пільгових категорій. До закінчення мораторію до них санкції до недобросовісних водіїв застосувати неможливо", - стверджують у міському АТП.

"Єдине, на що має сьогодні повноваження виконавчий комітет – розірвання укладеної угоди з перевізниками. Але чинити так нині недоцільно, бо термін угоди закінчується у квітні", - говорить заступник міського голови Трускавця Ігор Паньків.

Відтак одразу ж у міській раді мають намір провести тендер на маршрутні перевезення. Однією з умов конкурсу буде перевезення пільгових категорій без обмежень. Так як прописує законодавство. А перевізник повинен самотужки звертатись у відповідні організації, які б йому відшкодовували кошти за перевезення пільгових категорій з державного бюджету.

Посилання на джерело
*.czc.com.ua не несе відповідальність за зміст розміщеної інформації.
скачать dle 10.3фильмы бесплатно
Поділіться новиною:
Оцініть публікацію:
Можна також виділити необхідний текст, з'явиться іконка.
Після натиску на цю іконку буде запропоновано поділитись виділем фрагментом через соціальні мережі
Коментарі до новин:

Для того, щоб залишити коментар на цьому сайті, Вам необхідно авторизуватись.Додати коментар